گروه سرمایه گذاری البرز فعالیت خودرا در سال 1345 با تمرکز بر تولید و توزیع فرآورده های دارویی، محصولات شوینده و مواد غذایی آغاز نمود. موفق گردید در همان سال های آغازین فعالیت نام خود را به عنوان مجموعه ای پیشرو در صنعت ایران ثبت نماید. از مهم ترین شرکت های گروه سرمایه گذاری البرز در دهه 50 می توان به شرکت های تولید دارو، ایران دارو و کی بی سی، تولید کنندگان محصولات دارویی و آرایشی ، بهداشتی با برندهای مطرح دنیا، شرکت تولی پرس، اولین شرکت تولید کننده پودر لباسشویی با برند ایرانی (شوما و دریا)، شرکت کیوان، از خوش نام ترین شرکت های تولید شیرینی و شکلات و شرکت پخش البرز با دارا بودن گسترده ترین شبکه توزیع محصولات حوزه سلامت در کشور نام برد.

تاریخچه البرز

در سال های اخیر استراتژی کلان گروه سرمایه گذاری البرز تمرکز بر صنعت دارو و خروج از سایر فعالیت ها بوده که بر این اساس زنجیره کاملی از تولید مواد اولیه، تولید محصول، بازرگانی و توزیع محصولات و فرآورده های دارویی در مجموعه شرکت های گروه ایجاد شده است. گروه سرمایه گذاری البرز به عنوان اولین شرکت سرمایه گذاری پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با بیش از 70000سهامدار حقیقی و حقوقی و 13 شرکت تابعه (که از شرکت های خوش نام پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار می باشند) و بیش از 3200 نفرنیروی انسانی متخصص و کارآزموده، بخش قابل توجهی از تولید و عرضه محصولات دارویی کشور را بر عهده گرفته است. 

شركت سرمايه‌گذاري البرز (سهامي عام) ابتدا در سوّم ديماه 1345 بنام شركت يكدل طي شماره 11168 در اداره ثبت شركتها و مالكيت صنعتي تهران ثبت گرديده و سپس براساس تصميم مجمع عمومي فوق‌العاده مورخ 27/8/1350، نوع آن از ً شركت سهامي ً به ً شركت سهامي خاص ً تبديل گرديده و نام آن به شركت سهامي خاص يكدل اصلاح شده است. به استناد صورت جلسه مجمع عمومي فوق‌العاده مورخ 22 تير ماه 1353 نام شركت از شركت سهامي خاص يكدل به شركت سرمايه‌گذاري البرز (سهامي خاص) تغيير يافته است. متعاقباً طبق صورت‌جلسـه مجمع عمومي فوق‌العاده, مورخ سوّم مرداد ماه 1353 نوع شركت از ً سهامي خاص ً به ً سهامي عام ً تبديل گرديده و نام فعلي آن شركت سرمايه‌گذاري البرز (سهامي عام) مي باشد. 

موضوع شركت براساس دوّمين ماده اساسنامه عبارتست از سرمايه‌گذاري و مشاركت در شركت ها و مؤسسات توليدي، بازرگاني، ساختماني و خريد و فروش سهام آنها و خريد و فروش اوراق بهادار و اوراق قرضه و انجام هر گونه عمليات بازرگاني مجاز مربوط به موضوع شركت.

با سرمایه گذاری البرز در تماس باشید

بستن